لباس تقوا (۴)

ساخت وبلاگ
چکیده : بسم الله الرحمن الرحیم به یاری خداوند متعال به شرح و تفسیر و بحث در مورد چهارمین خصوصیات متقین از خط... با عنوان : لباس تقوا (۴) بخوانید :

بسم الله الرحمن الرحیم

به یاری خداوند متعال به شرح و تفسیر و بحث در مورد چهارمین خصوصیات متقین از خطبه ی شگفت انگیز "همام" می پردازیم.

قربتأ إلی الله

"در روزگار سختی و گشایش ، حالشان یکسان است."

روزگار سختی و مصیبت ، برای تمام انسانها موجود هست. هر آنکس که زندگی میکند طعم مصیبت و بلا و سختی را خواهد چشید.

سختی ها و مصیبت ها سبب شکست و ناکامی انسان نیست ، بلکه عدم توانایی و مهارت واکنش در مقابل سختی هاست که باعث شکست و ناکامی میشود.با سختی ها و مشکلات و مصیبت ها ، صبر و توکل و استقامت و ایمان انسان محک میخورد.

مصیبت ، از کلمه ی "اصابت" گرفته شده و برای اصابت چیزی نیاز به نشانه گيری است. مصیبتی که به ما میرسد از طرف خداوند نشانه گیری شده ، که به ما برسد نه همسايه ما. مصیبتی که به ما میرسد، فقط برای ماست! خداوندى که رحیم و حکیم و علیم است آن را بر سر راهمان قرار داده.یک برنامه ی منظم و حکیمانه!

سختی ها و تحمل آن ها پاداش دارد.هر سختى و مصیبتى روزی از بین خواهد رفت اما، عکس العمل ما در برابر آن، زندگی مان را خواهد ساخت.

سختی بلا، سختی پاکیزه شدن است

و "طهارت "، ارزش سختی های آن را دارد!

بی تابی اولین واکنش مقابل سختی هاست که همه آن را بلدند. این واکنش بر سختی و مصیبت می افزاید. اما بردباری، انسان راتوانمند می سازد.

انسان باتقوا ، همواره خود را در حضور خدایی می بیند که لحظه لحظه زندگی با اوست و در هنگام خوشی و سختی، عکس العمل او را به نظاره نشسته است.چنين انسانی در مصائب بی تابی نمیکند. ناتوان نمی شود و به درگاه خداوند شکایت نمیکند

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله میفرمایند:

"هیچ درد و رنج و اندوه و حزن و غمی به مسلمانان نمی رسد ، حتی تیغی که به پای او می رود، مگر این که خداوند متعال گناهان وی را به خاطر آن می آمرزد."

اللهم صل علی محمد و آل محمد


لباس,تقوا,...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : جمعه 3 شهريور 1396 ساعت: 3:48