نماز

ساخت وبلاگ
چکیده : ... با عنوان : نماز بخوانید :
                                                  به نام خالق چهره ی اسلام

"ما نمازگذار نبودیم!"

 آری ! اين است جواب دوزخیان ، هنگامیکه از آنان سؤال می شود که چه چیز شما را به جهنم کشاند..

 

 

خداوند بشر را آفرید و حق و باطل ، خیر وشر و ثواب و گناه بر سر راهش قرار داد و اورا صاحب اختیار نمود تا راه خویش بپیماید و برای تشخیص حق از باطل ، نیکی از شر ، برای او "عقل" قرار داد. به وسیله ی عقل ، تمامی مخلوقاتش را در زمین به سلطه ی او در آورد. وجودی در روح انسان گمارد تا شب و روزو هر لحظه و هر ثانیه دعوت شیاطين را لبیک گوید و او را به معصیت بکشاند و در مقابل ، چشمه ای پاک براى انسان قرار داد تا روزانه ۵ مرتبه خود را در آن طهارت دهد تا پلیدی و شر را از جانش بزداید. 

 

نماز! 

خداوند نماز را بر هر مؤمنی واجب گردانید ، تا آنجا که قبولی اعمال نیک را در گروی قبولی نماز رقم زد و از نماز به عنوان رستگاری و بهترین اعمال یاد کرد. 

 روزی سه بار فریاد می زنند: بشتابید تا سعادتمند و رستگار شوید... آیا به دور از عقل نیست که ما اعتنا نکنیم؟! چرا سعادت را در چیزی به غیر از سفارش آفریننده ی خود جستجو می کنیم؟!

 

 

طبق فرموده ی پیامبر صل الله علیه و آله، برکت از عمر و مال بی نماز گرفته می شود. آثار صالحان از چهره ی فرد بی نماز محو می شودو به اعمال نیک دیگر او اجر کامل نمی دهند. دعاهایش مستجاب نمی شود و از دعای صالحان ، به او بهره نمی رسد. 

 

 طبق نتایج تحقیقات علمی ، به زبان آوردن کلمات و عبارات نیکو و مثبت در کنار یک لیوان آب ، باعث تأثیر در ملکولهای آب می شود و مولکولهای این آب پس از انجماد به زیبایی کنار هم ساختار می سازند. ۷۰% وزن بدن از آب تشکیل شده است. حال تأثير الفاظ و اذکار نماز را در جسم و جانمان که حداکثر اجزای سازنده اش آب است را قضاوت نمايید!

حتی برخی آزمایشات از اثبات تأثیر نماز بر روی بيان ژن انسان ، سخن به میان آورده... 

 کاش نماز هايمان سراسر توجه به خالق و بر جان نشستن اذکار آن باشد. کاش قطره اشکی از خوف خداوند در خلوت سجده هایمان فرو بریزد. اشکی که بزرگمان کند و رستگاریمان بخشد.

 

 

 بیاموزیم از مکتب امیر آسمان ها و زمین که با تیری بر پای به نماز ایستاد و همچون ناظران یوسف، درد فراموش کرد و به توجه دلارامش پرداخت.. تیر خارج شد، درد حاضر بود ، اما علی علیه السلام خم به ابرو نیاورد!...

 ای مولود کعبه، ای شهید محراب ، ای پدر خاک!

تو چه دیدی در روی دلدار که این چنین تارو پودت بی توقف، به توجه آرام جانت می پردازد و طبیعت "درد داشتن" را فراموش می کند!! 

حال حقیقت را در یافتم که می فرمودی ، خدایی را که نمی بینی ، نمی پرستی! 

 

" میان کفر و ایمان ، فاصله ای جز ترک نماز وجود ندارد."

 


یا من خلقت الجن و الإنس لیعبدون

...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : چهارشنبه 29 آذر 1396 ساعت: 1:30