در مجلس یزید..

ساخت وبلاگ
چکیده : پس از واق... با عنوان : در مجلس یزید.. بخوانید :

 پس از واقعه ی عاشورا، یکی از عالمان بزرگ یهودی که در مجلس یزید حاضر بود با اشاره به امام سجاد علیه السلام، از یزید پرسید:"ای امیر المؤمنین! این جوان کیست؟"

یزيد به او گفت:"صاحب این "سر" ، پدر اوست!" 

گفت:"صاحب سر کیست؟" 

گفت:"حسین بن علی بن ابیطالب" 

عالم یهودی گفت:"مادرش کیست؟" (در دین یهود ، نسل از طرىق مادر زیاد میشود. تنها کسی یهودی ست که مادرش یهودی باشد!) 

یزید گفت:"مادرش ، فاطمه دختر محمد است." 

آن مرد گفت:" سبحان الله ! این پسر دختر پیامبرتان است که او را کشته اید؟ رفتار شما پس از او ، با فرزندانش چه بد است! به خدا قسم اگر پیامبر ما ، موسی بن عمران فرزندی از خود در میان ما به یادگار می گذاشت، گمان دارم که پس از خدا او را می پرستیدیم! پیامبر شما همین دیروز از میان شما رفت و شما امروز به فرزندش حمله بردید و او را کشتید؟! شما چه بد امتی هستيد!!" 

یزید دستور برخورد با او را داد.. 

عالم گفت:" هر چه می خواهید درباره ی من انجام دهید. می خواهید بکشید و اگر می خواهید زنده بگذارید.. من در کتاب تورات چنین خوانده ام که هر کس ذریه ی پیامبری را بکشد، مورد لعن ابدی خواهد بود و هرگاه بميرد، خداوند او را با آتش جهنم خواهد سوزاند! 

 

 

پسر این عالم که از ذریه ی حضرت داوود بود گفت:" من قبلأ از کربلا عبور نمیکردم، محلي که حسین در آنجا کشته شد، بدون اینکه به اسب خود بگویم سریعتر برو! زیرا یک روایت قدیمی به ما گفته بود که این محلی است که در آن ، بازمانده ی یک پیامبر کشته مى شود ولیکن از زمانی که حسین کشته شده است و این پیش بینی به حقیقت پیوسته است، اینک با آسودگی خیال از آنجا عبور می کنم! 

                                                  *****

متنی بر گرفته از کتاب"نبوئیت هیلد" ، (نبوت الولد): 

"سری از پشت سر، بریده خواهد شد در کنار رود فرات و فرزندان بهترین خلق خدا را ببینی که از میان خیمه ها بیرون آورده اند و در مقابل چشم حرامزادگان قرار داده اند.."

 


صلوات الله علی الحسین

 

منابع در ادامه ی مطلب 

...
نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : چهارشنبه 29 آذر 1396 ساعت: 1:30