لباس تقوا (۱)

ساخت وبلاگ
چکیده :                               بسم الله الرحمن الرحیم عزم آن داریم هر از چندی با بیان یکی از صفات متق... با عنوان : لباس تقوا (۱) بخوانید :
                              بسم الله الرحمن الرحیم

عزم آن داریم هر از چندی با بیان یکی از صفات متقین از خطبه ی شگفت انگیز "همام" و توضیح در مورد آن ، تلاشی بیشتر برای بر تن کردن لباس تقوا کنیم. با همفکری در تکمیل بحث به یاری هم بکوشيم.

قربتا الی الله

" سخنانشان راست ، پوشش آنان میانه روی و راه رفتنشان با تواضع و فروتنی است. "

 ۱. راستگو بودن چگونه است؟

راستگویی یعنی اینکه حقیقت گفته شود بی کم و کاست، همان طور که هست حتی اگه به ضرر ما باشد."دختر مازنی"

۲. چند نوع دروغ داریم؟ 

 دروغ مصلحتی ، خالی بستن ، قول بدون عمل ، تهمت ، شایعات غیر واقعی ، تعارف دروغین ، تعریف و تمجید مبالغه آمیز، شهادت غیر واقع ، وانمود کردن ب چیز ی ک حقیقت ندارد، دروغ سفید:" آدما اغلب برای خود بزرگ بینیشون و کم نیوردن پیش دیگرون این نوع دروغو میگن. اين نوع دروغ نفع و ضرری برای کسی نداره واس همین بهش دروغ سفید گفته میشه." ،

 ۳.چه نوع دروغگويی در اسلام جایز است؟

 1.برای آشتی بین مسلمانان

 2.برای دفع شر ستمگران

 در همین دو مورد هم باید"توریه"کرد.یعنی تا جای ممکن از دروغ گفتن پرهیز کرد .و به طوری صحبت کرد که طرف مقابل طور دیگری برداشت کند. مؤمن باید باهوش باشد و بتواند از عهده ى این امر بر آید"قاسم"

 3. اگه خانوم چیزی از همسرش بخواد که نتونه فراهم کنه براش یا بتونه و واجب نباشه میتونه وعده بده حتی اگه قصدش این باشه که عمل نکنه ."دختر مهر"

 ۴. پوشش در حد اعتدال ، چه نوع پوششی است؟

پوشش در حد اعتدال یعنی من به عنوان یه خانوم حجابم رو کامل حفظ کنم البته ریا نباشه با علاقه قلبی باشه .بعضی هاتوحجاب هم واقعا سخت گیرن وبقیه رواز اسلام و حجاب میترسونن رعایت حجاب خیلی آسونه."عاطفه"

پوشش در حد اعتدال پوششی هست که بشه گفت نماد یک مسلمونه. نه افراط و نه تفریط.رعایت چهارچوبها در کنار حفظ ارزشها باشه."دختر مهر" 

 از نظر من پوشش در حد اعتدال پوششیه که نه با دیدنش حسرت ب دل خلق الله بیفته و نه گدا نمایی باشه. بلکه آن چیزی باشد که اکثر مردم میتوانند بخرند و بپوشند."قاسم"

 ۴. راه رفتن با تواضع و فروتنی چگونه است؟

 آدمای فروتن و متواضع در کل آروم و متين هستن.شیوه ی راه رفتن این آدمها نشون میده کبرو غروری ندارن."دختر مهر"

راه رفتنی ک کاملأ خالی از غرور و خود خواهی باشه.راه رفتن متکبرانه و مغرورانه به فرموده ی پیغمبر صل الله علیه و آله فقط باید در صف کارزار مقابل لشگر دشمن باشه."قاسم" 


...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : پنجشنبه 8 تير 1396 ساعت: 9:15